img-2

מסע 4 ימים בנחל

מפגש עם גן העדן

על גדות נחל קסום נשב לפגוש את היופי, הפשטות והשקט בחיקה של הבריאה. נלמד את עצמנו, את שפת החיים ונקבל כלים של חיבור ליום יום

המסעות הבאים:

19-22.6.24 17-20.7.24 21-24.8.24 18-21.9.24

 • בית
 • מסע לחיבור עצמי בנחל

אודות המסע

כוונת המסע היא ליצור נקודת חיבור חדשה לעצמנו ולחיים.
נאמר שהעולם נברא בחסד שמקורו באהבה פשוטה שמטרתה היא להייטיב עם כל הברואים. אך החוויה שלנו, הרבה פעמים, היא הפוכה. למשל קושי, מאבק, תסכול, לחץ, כאב, סבל ועוד. הדרך לא ברורה, קשה למצוא שקט, לא ברור מה עושים כאן, יש מעט רגעי שמחה, אין מספיק זמן ובטח קשה למצוא הגיון בכל מה שקורה. ואהבה, לב פתוח ואמון פוגשים בעיקר בסרטים ובספרים.

איך זה יכול להיות?
בקצרה אומר שלא לימדו אותנו את אומנות החיבור ושפת החיים.

img-3

במבט החוצה – כשאנו יודעים איך החיים מדברים איתנו ואת הכלים שבעזרתם הם מכוונים ומדריכים אותנו, נוצר סדר בבלגאן. משא כבד יורד כי יש הדרכה שזמינה לנו תמיד ולא הכל עלינו. עוד ועוד רגעי חסד ויופי ממלאים את חיינו ונוצר מקום לשמחה.

במבט פנימה – כשאנחנו לומדים את החיבור לפנימיות ולרצון שלנו, מתגלה שיש בחירה בדרך שבה אנו מפרשים וחווים את המציאות.
אז רואים שיופי קיים בכל דבר, גם בחוויות קשות, ושאפשר לכוון את נתיב חיינו.
פתאום אנחנו מגלים שיש בנו המון יכולות, עוצמה, כלים ויופי. והכל, הכל, ממש אפשרי.  שקט, חופש, אהבה, מימוש, סיפוק ושמחה הופכים ליום-יום שלנו. מתגלה יופי פשוט של קיום.

רגל במים בנחל קסום

רק תכל'ס

המסע למעשה מחבר את הרוחניות והמסתורין (קו ימין) עם הפרקטיקה, היום-יום והעשייה (קו שמאל) למציאות אחת (קו אמצע).
בשביל זה נצא מעולם האדם שאותו יצרנו,  אל העולם הטבעי שהמציאות שבו היא רחבה יותר עם חוקיות ושפה אחרת.

זה מה שקורה במסע. נשמע דמיוני? אני בטוח.
גם אני כשהתחלתי את הדרך לפני יותר מ-20 שנה לא העזתי אפילו לחלום על זה. היום לא רק שזה החוויה היומיומית שלי, גם זכיתי ללוות אנשים ולראות את השינוי הזה קורה מול עיניי כמעט ברגע.

 

השפעות של המסע על היום-יום

חיבור וערך עצמי - ידיעה פנימית חזקה וברורה יותר מי אני. את היופי, המתנות והיכולות שבי, ואיך להביא אותם לעולם.
בהירות חדשה לגבי מציאת כיוון, שליחות ויעוד
רוגע הורדת לחץ - יכולת לנוע בעולם בקצב טבעי ומדוייק, עם ומתוך שקט, למרות כל הלחצים ותובענות החיים.
הנאה והנעה ביום יום - שמחה פשוטה, קלילות, סיפוק ונקודת מבט מיטיבה על עצמי והמציאות. מה באמת עושה לי טוב לאורך זמן, איך למצוא רגעי שמחה בשגרה ועוד.
שיפור במצבים נפשיים - דיכאון, חרדות, ניתוק, התמכרויות, פוסט-טראמות ועוד. למסעות הגיעו אנשים עם שלל אתגרים נפשיים. במהלך ואחרי המסע חל שיפור משמעותי במצבם עד ריפוי מלא.
שיפור מערכות יחסים - שינוי מול ההורים, שיקום נישואים ומערכות יחסים, קבלת החלטה לעזוב מערכות יחסים מזיקות, חיבור עוצמתי ואינטימי עם ילדינו, ואיך להכניס אל חיינו אנשים שתומכים ומעצימים אותנו.

כמובן לא הכל קורה בבת אחת ובמסע אחד.
במסע אנחנו שמים כוונה לדבר המרכזי בחיינו שבו אנו רוצים לראות שינוי.
לחלק ממה שנכתב למעלה יש עדויות כתובות או מצולמות, ומי שרוצה אשמח לשלוח אותם או לחבר אתכם עם מישהו שעבר שינוי מהותי בתחום הנוגע לכם.

עשרות מסעות ועדויות הראו שזה פשוט, נגיש ואפשרי. המסע משפיע ומשנה את כל תחומי החיים – זוגיות, עבודה, תקשורת, ילדים, מצב נפשי ועוד ועוד.

קצת עלי

שמי אסף (סופי) יבנאי.  את מסע חיי אפשר לסכם דרך אותיות שמי, אסף.

אפס – את הדרך התחלתי מנקודה מאוד נמוכה. חוויה של חוסר ערך, כישלון ודיכאון. הרגשתי "אפס" וצחקתי אז לעצמי, שתכלס אלו אותיות שמי.  בשנת 2000 פגשתי את המדבר והמורה הראשון שלי, גילעד. שם למעשה נולדתי ועברתי חניכת עומק ללא ידיעתי, שנשארה בי רדומה שנים רבות.
במהלך השנים החלפתי כ-10 מקצועות, אפילו הייתי מנהל בהייטק שנים והכל לכאורה היה מושלם, אך אני הרגשתי ריק.
ספא – מורים, לימודים אין סוף נסיונות, החלפת מקצועות, כשלונות וטעיות קידמו אותי, אך לא מצאתי את אשר חשקה נפשי. אט אט נחשפה הקשבה אחרת בתוכי וגיליתי שפה חדשה עבורי הקיימת במציאות הרגילה והיום-יומית, אז הלימוד האמיתי התחיל.  

img-5

עוד ועוד מהמתנות שלי נחשפו בפניי והסכמתי להביא אותם למי שסביבי.                                                                                                                            דרך הנתינה גיליתי שיש בי איכויות של "ספא", ושוב חיוך על אותיות שמי.
בשנת 2012 הופיעה קריאה והזמנה להוביל דרך ישירות מהבריאה, סיפור מהמם אך לא לעכשיו. אחרי מריבות אין סופיות עם עצמי והקריאה (הרי איך אפס כמוני ראוי להוביל משהו), למזלי הסכמתי והמסעות יצאו לדרך. אמנם בקטן, תוך כדי עבודה בהייטק, אך עליתי על נתיב נשמתי.
ב-2018 התמסרתי לחלוטין אל הדרך, עזבתי את ההייטק ויצאתי מהבטוח אל הפתוח, שדרכו אפשר באמת לפגוש את המסתורין.

אסף – היום אני פשוט "אסף", חי את שליחותי. אוסף אנשים אל הדרך שלהם  ומראה להם נתיב אל היופי והפלא שבהם ומלמד שפה אחרת, שפת החיים, דרך משנה התודעה החזק ביותר שאני מכיר – המציאות היום-יומית. והיא, בעיניי, נקודת החיבור בין כל הדברים.

ואני עדיין לומד. מוקסם מהדרך ומהחיים. ובהודיה גדולה שהדרך בחרה אותי, שמח על שליחותי ומחייך תדיר על כך שבמשרד שלי, הטבע, יש חלון עם נוף  מרהיב לבורא עולם, אהובי.

אנשים מספרים על חוויות מהמסע

יאללה תכל'ס - פרטים טכניים

מתי ואיפה נפגשים

אנחנו ניפגש ב יום רביעי ב17:00 בישוב רמות שבדרום רמת הגולן ונרד אל הנחל, כאשר האוטו סוחב את כל הציוד שלכם ואתם נעים במסע בלי שום דבר על הגב. פינוק.
נחזור חזרה במוצ"ש כשעה אחרי השקיעה.

מה להביא ?

 • ציוד לשהיית שטח מפנקת, מזכיר לכם שהאוטו סוחב עבורכם את הציוד, ואתם מוזמנים להביא מזרון עבה וטוב, אוהל או כילה, שמיכה, כרית, סדין וכל מה שיעשה לכם נוח
 • בגדים לחום של היום (כנראה תשתמשו רק בבגד-ים 🙂 ) ולקור שבלילה.
 • תיק גב לנשיאת בקבוק מים 
 • וזהו!

מקלחות:

אנחנו בנחל והיום הוא מקלחת אחת גדולה!
אך מי שירצה יש אפשרות להרתיח מים ולעשות HOT BUCKET.

תזונה:

במהלך המסע נכין שתי ארוחות חמות ביום. הארוחות  צמחוניות בעיקרן ולרוב טבעוניות. (בבוקר יש ביצים).
בין לבין יהיו נישנושים של סנדביצ'ים, מתוקים, פירות ועוד פינוקים.
אם יש רגישות למזון מסויים או צרכים מיוחדים אחרים, אנא עדכנו אותנו.

מסע בטבע1 (1)

"לחיים יש שפה פשוטה.
הם מדברים, מכוונים ותומכים אותנו. תמיד."

מחיר

עלות המסע היא 3,200 שקלים
וכוללת:

 • חופש מלא מאירגונים- אתם לא צריכים לעשות כלום! בלי לבשל ולסדר, רק אם תרצו כמובן 🙂
 • הנחיה אישית וצמודה בתוך קבוצה
 • ערב אינטגרציה קבוצתי בפיזי שבועיים אחרי המסע
 • מפגש אישי איתי אחרי המסע בשווי של 450 ש'
 • מפגשי בוקר בזום למשך חודש להטמעת המסע ביום יום בשווי 250 ש'
 • חיבור לקהילת המסעות ותכנים ומפגשים נוספים בחינם (פרטים בהמשך)
 • וכמובן שינוי מהותי בחייכם

*אפשר לשלם באשראי עד 10 תשלומים, ביט, פייבוקס או בהעברה בנקאית.
*מי שרוצה לשלם במזומן יכול להפקיד מקדמה בסך 800 ש"ח ואת השאר במזומן ביום המסע.
*ניתן לבטל השתתפות עד 5 ימים לפני המסע ללא עלות, לאחר מכן יגבו דמי רישום בסך 500 ש"ח.
* מרגע היציאה למסע אין אפשרות לקבלת החזר. וכדי לדעת שהמסע הוא אכן הכלי עבורכם נערוך שיחת התאמה לפני ההרשמה.

המסע הוא אינטימי וגודל הקבוצה הוא כ-15 איש בלבד.

רגעים מתוך המסעות

קצת על מה קורה במסע

בארבעת ימי המסע נעבור דרך ארבעה שערים שיעזרו לנו לראות טוב יותר את עצמנו ואת החיים. בימים אלו נשהה לבד בתוך השקט, נשב יחד סביב האש, נערוך טקסים ותרגולים מעולם השמאניזם, נשיר, נרקוד, נבכה, נצחק ונאהב.
כל יום במסע מחולק לשני חלקים. בראשון נצא לבדנו אל הטבע לפגוש את עצמנו, החיים והמסתורין. בזמן הזה אין דבר המוגדר מראש, אין מסלול, לו"ז, משימות או חוקים ואתם תגלו בכם חלק חדש היודע להוביל.
בחלק השני נשב יחד. זה זמן של לימוד ואינטגרציה בין החוויה הפנימית לבין מה שמתבטא בחוץ. זהו זמן שלכם להביא את עצמכם, לשתף ולראות איך אתם נעים ומשפיעים על העולם.

אנחנו מקיימים את המסע במרחב מוחזק בו לא תצטרכו לדאוג לדבר כאשר הכוונה שלנו היא לאפשר לכם/ן פשוט להיות מי שאתם/ן.

מפגש זום למתעניינים יערך ב 4.7.23, יום שלישי, 20:00

מה קורה אחרי המסע

מפגש סיכום

לאחר המסע ניפגש כולנו שוב סביב האש לראות איך הייתה החזרה לשיגרה. מה השתנה, מה עובד טוב ומה דורש כיוון נוסף. נתחבק שוב, נשתף את החוויות שלנו, נדבר על דברים שמי שלא היה איתנו לא יבין ונקבל עוד אוויר טוב מתחת הכנפיים להמשך הדרך שלנו. זהו מפגש חשוב שמחבר בין החוויה העוצמתית שהייתה במסע לבין היום-יום. שם נראה הלכה למעשה איך אפשר לנוע בכל מקום ובכל מצב עם הקסם שפגשנו במסע.

img-37

מפגשי זום יומיים

אחד הדברים שנלמד במסע זה כוחה של כוונה לפני יציאה לתנועה. ובכדי לתמוך בהרגל החשוב הזה כל בוקר אנו נפגשים בזום לרבע שעה לשים כוונה ליום שלנו ולספר מה קרה בעקבות הכוונה ביום הקודם.

השתתפות במפגשים האלו היא ללא תשלום. פרטים נוספים יבואו אחרי המסע 🙂

מפגשי קהילה

אחת לחודש השבט של בוגרי המסעות מתאסף בקביעות. מטרת המפגשים היא קודם כל היחד המיוחד שקורה במסע. תמיד מפתיע אותי לראות איך אנשים שהיו במסעות שונים נפגשים ומיד מרגישים בבית, כאילו הכירו את כולם כבר כמה גילגולים. עבורי זה אחד הקסמים החזקים שמתרחשים בעקבות המסע.
אנחנו נשב יחד, נדליק שוב אש טובה, נביא אוכל טוב לארוחה מפוארת, ננגן, נשתף, נשים כוונות להמשך הדרך, נתמוך אחד את השני ופשוט נהיה.
מפגשי הקהילה הם זמן חופשי של יחד, אין הנחיה מסודרת, אך הנוהג שלנו הוא שכל פעם מישהו אחר לוקח על עצמו את המעגל ומביא נושא.
מפגשי הקהילה הם ללא עלות ופתוחים רק לבוגרי המסעות.

מפגש קהילה על הבניאס
מפגש קהילה על הבניאס

ליווי ותהליכיים אישיים

לפעמים פוגשים אתגר במפגש עם החיים אחרי המסע. אז קודם כל אני תמיד כאן, מרחק טלפון או הודעה מכם, זמין לתת מענה לכל מה שבא.
לפעמים נדרש משהו יותר עמוק כמו שינוי מהותי, תמיכה או בהירות בנושא מסויים. זה יכול להיות כל דבר – משהו לא מסתדר עם אחד הילדים, תפקיד חדש בעבודה, דפוס שחוזר על עצמו וכו'.
למי שרוצה ומרגיש שהוא צריך יש אפשרות להמשיך באופן פרטני את התהליך שהתחיל במסע. לרוב למי שהיה כבר במסע מספיקים עד 4 מפגשים לחולל שינוי מהותי ומורגש.

סווטלודג', אוהל הזעה אנדיאני מסורתי

במסע נעבוד עם 4 יסודות החיים – האדמה, מים, אש ואוויר. וכוחות טבע נוספים.
הסווט הוא בעצם מסע מרוכז שאורך כ-3 שעות ועוזר לנו לפגוש את האיכויות האלו ממש מקרוב. בטקס נשב בחושך מוחלט בתוך רחם חמה ועוטפת, נזיע החוצה את כל מה שכבר לא מועיל לנו, וננשום פנימה את מה שאנו צריכים כתמיכה להמשך הדרך.
זהו טקס מופלא שמהותו לחבר אותנו לעצמנו, לאיכויות הפשוטות של החיים ולהרגשת בית. נצא ממנו שקטים יותר, מחוברים יותר ולפעמים ממש נרגיש שנולדנו מחדש.
טקס הסווטלודג' פתוח לקהל הרחב, ואנשי המסעות באים אליו להיזכרות טובה.
הטקס נערך אחת לחודש בפרדס חנה בעלות סימלית.

img-39

מפגשי העמקה

לבוגרי המסעות יש אפשרות להצטרף לקבוצת לימוד בה נלמד איך אנחנו יכולים להפוך לקוסמים של חיינו. אנו לומדים במפגשים לעומק את שפת החיים, איך להפוך מאסטרים של התנועה שלנו, נעמיק לכלים שלמדנו במסע ונקבל שלל כלים נוספים.
זוהי למעשה קבוצת הליבה של ההולכים בדרך של נקודת החיבור.

המפגשים נערכים פעם בשבועיים, באזור פרדס חנה, במחזורים. כל מחזור הוא של 4 מפגשים ובסופו נפתחת דלת למשתתפים חדשים.

מסעות נוספים

עוד דרך להעמיק לתוך עצמכם ולמפגש עם החיים זה פשוט להגיע לעוד מסעות. כל מסע הוא אחר ברמת התוכן, הפסיפס האנושי ומה שהוא מביא, מפגשים ובעיקר החוויה והלימוד האישי.
רבים מבוגרי המסעות יוצאים למסעות נוספים, כשמסע הדגל הוא מסע של 6 ימים! פרטים עליו בהמשך.
בכדי לאפשר לכם להגיע למסעות נוספים ישנה הנחה משמעותית לנוסעים חוזרים 🙂

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Scroll to Top
נקודת החיבור מסעות1

כתבו לי

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תודה על הצטרפותך !

לחץ לקבלת הלינק להורדת הסרטון

מסעות יום

מסע שמאני של יום אחד אל תוך הקסם של היער, מחוץ לטווח קליטת הסלולר בטבע פראי ושקט עמוק.
מסע ליער
מסע ליער
מסע חד יומי לעץ
מסע לעץ

מסעות עומק

מפגש וחיבור עם האכויות הטבעיות של החיים - 4 ימים, 4 איכויות שמהם מורכבת מהות החיים.
img-45
מסע למדבר
מסע לנחל נקודת החיבור
מסע לנחל

למסע הקרוב..